علائم سنگ کلیه

از جمله علائم شایع سنگ کلیه عبارتند از درد در قسمت پایین و منطقه کشاله ران است.در بعضی مواقع خون در ادرار دیده می شود. همچنین اضطرار ناگهانی برای دفع ادرار و یا درد در هنگام دفع ادرار از دیگر علائم وجود سنگ کلیه می باشد.

حقیقت این است که مشاهده هر کدام از علائم ذکر شده ، به این معنا است که سنگ به اندازه کافی بزرگ شده است و می تواند درمان موثر سنگ کلیهموجب آزار و اذیت شما شود و مسیر خروج خود را نیز اسیب بزند. سنگ کلیه یکی از شایع ترین اختلالات کلیوی می باشد که اغلب مردم را در اکثر نقاط جهان درگیر می کند. طبق گزارش سازمان ملی سلامت در امریکا بیش از 10 میلیون نفر از مردم هر سال مبتلا به سنگ کلیه تشخیص داده می شوند. این اختلال اصولا برگشت پذیر است.

تنها روش درمان پایدار این اختلال بازگرداندن توانایی کلیه برای نگه داشتن مواد معدنی غیر قابل حل در ادرار است.

علت بروز سنگ کلیه

برخلاف تصور عموم سنگ های کلیه نتیجه مستقیم نوع رژیم غذایی نیست. اغلب افرادی که دچار سنگ کلیه هستند از نظر متابولیکی گرایش به تولید سنگ دارند.
زمانی که کلیه توانایی نگه داشت مواد معدنی اضافی و غیر قابل حل در ادرار را از دست می دهد، شروع به تشکیل توده و جمع کردن مواد معدنی بیشتری می کند.هر زمان که مواد زاید خون به کلیه ها راه می یابد در سطح این توده انباشته شده و به تدریج توده بزرگتر می شود تا زمانی که مسیر خروج ادرار را مسدود کند.
سنگ های کلیه باعث بروز دردهای بسیارشدید و طاقت فرسا می شود . حتی سنگ های کوچک تشکیل شده در کلیه نیز که هنوز حاد نشده ، تاثیر سوء خود را روی عملکرد کلیه ها خواهد گذاشت و چه بسا باعث از کار افتادن کلیه ها می شود. بسیاری از افراد درد ناشی از سنگ را تحمل کرده تا به خودی خود دفع شود اما باید بدانید که در مسیر خروج خود نیز آسیب های جدی وارد خواهد کرد.

اسان ترین و سریع ترین روش دفع سنگ کلیه

دانشمندان نشان داده اند که برای حذف و حتی پیشگیری از سنگ های کلیه وارد کردن مواد طبیعی به داخل ادرار برای شکستن توده می باشد. این ماده طبیعی لیتونتریپتیک نامیده می شود که تاثیر به سزایی در شکستن سنگ ها دارد.
این مکمل تاثیری فوری در شکستن و حل سنگ ها دارد.
یوری فلو تنها محصول و نتیجه 20 مطالعه آزمایشگاهی در مورد سنگ کلیه می باشد. برخلاف روش های تهاجمی برای دفع سنگ کلیه ، این ترکیب در عین مراقبت از بافت کلیه باعث معکوس شدن فرآیند شکل گیری سنگ نیز می شود.
زمانی که سنگ ها شروع به واپاشی می کند سریعا از مسیر ادراری خارج شده بدون اینکه درد و یا اسیبی به مجاری وارد کند.
برای تاثیر گذاری بیشتر این روش درمان بهتر است موارد زیر را رعایت کنید.
1- فروپاشی سنگ زمانی انجام شود که هنوز سنگ میکروسکوپی می باشد. در این حالت سنگ به راحتی تجزیه شده و بدون درد دفع می شود.
2- تمام اجزای غیر قابل حل در کلیه دفع شود : تا از پاکیزگی دستگاه اطمینان حاصل کنیم.
3- از تجمع باکتری در دستگاه ادراری جلوگیری کنیم.این کار برای پشگیری از عفونت ادرار صورت می گیرد زیرا این عارضه از جمله عوارض شایع ناشی از عبور سنگ کلیه می باشد.
4- از تشکیل مجدد سنگ پیشگیری کنیم. با از سرگرفتن فعالیت کلیه این اتفاق خواهد افتاد.

یوری فلو هر چهار مورد ذکر شده را در جریان درمان تامین خواهد کرد.
با این حساب می توان گفت که یوری فلو تنها درمان کامل و مطمئن برای درمان سنگ کلیه می باشد.
ترکیب یوری فلو شامل عصاره گیاهی و مواد معدنی می باشد . هر کپسول آن دارای دوز موثری برای تحویل سریع به بافت ادراری می باشد.
به محض دریافت این ترکیب توسط بدن ، فعالیت و تاثیر مثبت خود را آغاز می کند.
یوری فلو کاملا حاوی ترکیبات طبیعی است بنابر این هیچ عارضه جانبی نخواهد داشت.

13 نظر برای “علائم سنگ کلیه”

 1. شقایق گفت:

  من کلیه هام شن تولید می کنن و همیشگی هم هست بیماریه من مادرزادیه و من درد شدیدی دارم و دکتر فقط به من قطره گیاهی دادن من باید چه کاری انجام دهم تا از دردم کم شود؟

 2. الهه گفت:

  کلیه هام هر دو سنگ دارند ولی مدتی هست که در کلیه چپم احساس خستگی می کنم علتش چیست

 3. علیرضا گفت:

  سلام بعضی از افراد مجاری ادرار شون تنگ تر از حد معموله یا کم کاری کلیه دارن ویا به هر دلیلی دیر به دیر برای رفع حاجت میرن دستشوئی موقع رفع حاجت هم بهشون فشار میاد این افراد مستعد سنگ کلیه اند درضمن ممکنه اسهال ودل دردو خواب آلودگی هم داشته باشن-برای خلاصی از سنگ کلیه از گیاهان و قرص های مدر استفاده کنن که در این صورت هم اسهال شون بهتر میشه و هم خواب آلودگی شون مرتفع می شه

 4. احسان گفت:

  دو سه روز است در دو طرف کلیه هایم یک درد خفیفی را احساس می کنم .به نظر شما علت آن چیست؟ در ضمن این لیتونتریپتیک چه چیزی است؟

 5. اسد گفت:

  درمان مشکلات ایجاد شده در کلیه بسیار مهم است . و عدم درمان صحبح چندین مشکل ایجاد می کند تا پایان عمر فرد را زجر می دهد.

 6. مهرداد گفت:

  با سلام و خسته نباشید من 23 ساله هستم گاهی اوغات هنگام دفع ادرار در حدود یک قطره خون درون ادرارم مشاهده میکنم . ادرارمم یکم با درد دفع میکنم ایا این میتونه ناشی از نارسایی کلیه باشه لطفا جواب بدین مرسی

 7. زهرا گفت:

  سلام.من امروزمتوجه دردشدیدی درکلیه ی سمت چب کرد
  وکشاله رانم از دردبی حس میشه ادرارم زردتیره بود نه روشن

 8. سارا گفت:

  سلام خواهرم 18 سالشه سوزش ادرار داره سنگرافی کرد دکتر فقط بهش قرص مسکن میده به نظرتون علت درد چیه؟ ایا عفونت ؟ یا سنگ کلیه؟

  ممنونم راهنمایی کنید!!!!!

 9. فرشید گفت:

  سلام..چند نکته رو باید ب عرض کسایی ک نمیدونن واقعا سنگ کلیه چیه بگم
  من چن ماه پیش سنگ کلیه داشتم با اینکه خودم میدونستم احتمال درد بسیار شدیدم سنگ کلیه باشه..اما پزشک منو مجبور به دوبار آزمایش ادرار و دوبار آزمایش خون و یه سنوگرافیه کامل شکم کرد..اول فکر کرده بودن آپانتیسه..ولی خب بعد سنوگرافی مشخص شد سنگ دارم…علاءمم زردیه ادرار بود…
  بهترین کار براش استفاده از ( شیافه)…تاحالا بعد از 5، 6بار استفاده کرد سنگم با درد شدید دفع شد0/8میلی متر..ولی دردی که قبلش داشتم و حالت تهوعام بدترین درد بود..بیرون اومدنشم بماند

 10. هانی گفت:

  سلام من نزدیک سه روزه در هنگام دفع ادرار درد دارم و کمی بعد از دفع درار هم ادامه داره حتی در هنگام دفه ادرار جریان دفع رو در بدنم احساس می کنم آیا من بیماری سنگ کلیه دارم.

 11. سهیلا گفت:

  سلام من سنگ داشتم خردش کردم ولی 2 ماهه دفع نشده. بعضی وقتا درد دارم و دارو استفاده میکنم ولی اذیتم میکنه و قصد بارداری هم دارم. چکار کنم دفع بشه و ایا میتونم باردار بشم؟

 12. سهیلا گفت:

  سلام من سنگ داشتم خردش کردم ولی 2 ماهه دفع نشده. بعضی وقتا درد دارم و دارو استفاده میکنم ولی اذیتم میکنه و قصد بارداری هم دارم. چکار کنم دفع بشه و ایا میتونم باردار بشم؟لطفا جوابم بدید

 13. سهیلا گفت:

  سلام سنگ شکن کردم ولی با وجود دارو دفع نشدن. چکار کنم؟

نظر شما